Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratoryjne po wystawie „Radio Nostalgia”

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. w sobotę 15 stycznia w Muzeum Regionalnym w Dębicy będzie miało miejsce oprowadzanie kuratoryjne po wystawie „Radio Nostalgia” od godziny 10.00 do 11.00. Oprowadzającym będzie ksiądz Ryszard Piasecki, właściciel kolekcji. Ilość wejściówek ograniczona. Wstęp wolny.

Uwaga ważne!

W dniu 31.12 (Sylwester) oraz 01.01 (Nowy Rok) Muzeum Regionalne będzie nieczynne. Zapraszamy zwiedzających już 02.01 (niedziela).
Betlejemskie Światło dotarło w Muzeum

Betlejemskie Światło zajaśniało w Muzeum

Harcerze Hufiec ZHP Dębica przynieśli 22 grudnia do Muzeum Regionalnego w Dębicy Betlejemskie Światło Pokoju. 🕯 Płomyk z rąk członków harcerstwa przyjęli: kustosz Tomasz Czapla i adiunkt Artur Getler. 🕯 Uroczyste rozesłanie światła do wszystkich hufców Chorągwi Podkarpackiej ZHP miało miejsce w niedzielę, 12 grudnia 2021 r. podczas mszy świętej z udziałem ks. biskupa Jana Wątroby w kościele pw. św. Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.

Uwaga ważne!

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Czytaj całość

Nowa wystawa czasowa "Radio-Nostalgia"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. " Radio-Nostalgia", na której prezentowane będą odbiorniki radiowe z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku z kolekcji Ks. Ryszarda Piaseckiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 w budynku głównym Muzeum Regionalnego przy ul. Ratuszowej 4. Serdecznie zapraszamy.

W dniu 11 listopada -Święto Niepodległości Muzeum będzie nieczynne

W dniu 11 listopada tj. Narodowe Święto Niepodległości Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne. Zapraszamy serdecznie w piątek w godzinach od 7,30 do 15,30. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj całość
Uwaga konkurs „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” !

Rozpoczyna się druga edycja konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”. W tym roku prezentujemy sylwetki patronów ulic z miasta Dębicy, Sanoka i Lubaczowa. Będzie mowa o postaciach, które zrobiły wiele dobrego dla narodu i społeczności w której żyli. Osobach, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski. Zatem - kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica? Zapraszamy do udziału młodzież szkolną od 16.
nowa wystawa stała

16 września o godz. 16 otwarcie nowej wystawy stałej. Zapraszamy serdecznie !

Zapraszamy na otwarcie stałej wystawy etnograficznej, które będzie miało miejsce w budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 4 w czwartek 16 września br. o godzinie 16.

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne. Zapraszamy zwiedzających serdecznie już w piątek w godzinach pracy Muzeum.

NOC MUZEÓW 2021

Noc Muzeum 2021 - Sobota 15 maja
Czytaj całość

Zmarł Janusz Ożóg pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy (*)

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 7 maja zmarł Pan Janusz Ożóg, pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy i nasz długoletni Przyjaciel. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. Szczere kondolencje składamy na ręce Pani Joanny Ożóg, Przewodniczącej Komisji Kultury RM w Dębicy.
Czytaj całość

Muzeum ponownie otwarte od 4 maja!

Z przyjemnością informujemy, że z zachowaniem obostrzeń sanitarnych oraz limitów zwiedzania wynikających z przepisów prawa Muzeum Regionalne w Dębicy będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku 4 maja br.   Udostępnianie ekspozycji  wewnętrznych dla zwiedzających w ograniczonym ilościowo zakresie (1 osoba na 15 m.kw.)
Czytaj całość
Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Czytaj całość

Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania

UWAGA ! Muzeum nieczynne.