Wakacyjne warsztaty modelarskie za nami

Zakończyła się pierwsza edycja wakacyjnych warsztatów modelarskich "Ogniwko w  Muzeum”. W ramach zajęć ponad 30 młodych modelarzy budowało repliki statków, czołgów i samolotów pod okiem instruktorów z Muzeum Regionalnego w Dębicy i Koła Historyczno-Modelarskiego „Ogniwko”.

W ramach dwóch tury (lipcowej i sierpniowej) odbyło się łącznie 10 trzygodzinnych warsztatów. Brało w nich udział łącznie ponad 20 młodzików i 12 juniorów. W trakcie zajęć młodzi modelarze wykonali już m. in. modele myśliwca Spitfire’a i odrzutowego SU-22, niszczyciela ORP Burza, statki kosmiczne z filmu „Gwiezdne Wojny” i wiele innych. W budowie lub w trakcie malowania jest też kilkanaście miniatur pojazdów, samolotów i okrętów oraz firgurki. Uczestnicy warsztatów podeszli do budowy swoich replik z dużym zaangażowaniem i starannością.         

To nie koniec…

Wakacyjne warsztaty nie kończą współpracy Muzeum i Ogniwka. Warsztaty będą kontynuowane w roku szkolnym. Szczegółowe terminy zajęć będą publikowane na fanpage Muzeum Regionalnego i KHM Ogniwka. Już teraz przygotowujemy się do konkursu modelarskiego w Przysietnicy, gdzie wystawione zostaną m. in. modele wykonane podczas warsztatów.


Ogniwko w Muzeum

 

Ogniwko w Muzeum

Ogniwko w Muzeum Ogniwko w Muzeum  Interceptor Ogniwko w Muzeum Ogniwko w Muzeum Ogniwko w Muzeum - S.A.S Pink Panther