Szczególni goście warsztatów malarstwa jaskiniowego

Dnia 14 marca 2013 roku Muzeum Regionalne w Dębicy odwiedziła grupa uczniów dębickiej  szkoły specjalnej. Tematem  przyciągającym ich uwagę były malunki naskalne człowieka pierwotnego, których wykonanie nie nastręczało im żadnej trudności  pomimo niewygodnego dla niektórych uczestników  ułożenia powierzchni  "ścian jaskini".  Swoje wspaniałe prace uczestnicy  podpisali we właściwy dla ludzi prehistorycznych sposób. Byli dumni ze swoich malowideł do tego stopnia, że nie chcieli się z nimi rozstać. W szkole specjalnej  zorganizowana będzie ich prezentacja.

Muzeum Regionalne w Dębicy, dzięki uczestnictwie w międzynarodowym projekcie Lifelong Learning "How museums, galleries, libraries and archives contribute to lifelong learning" (Jak muzea, galerie, biblioteki i archiwa wspomagają proces ustawicznego uczenia się przez całe życie) dostrzega  konieczność elastyczności w świadczonych dla szerokiej publiczności usług. Jako instytucja kulturalna odwiedzana przez  osoby w różnym wieku, w tym też grupy osób  z różnego rodaju niepełnosprawnościami -   stara się  wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich gości,  zmieniając  pobyt w  muzeum  w ciekawe  i niezapomniane doświadczenie.  Młodzież  z dębickiej szkoły  specjalnej uczestnicząca w warsztatach plastycznych miała okazję przenieść się w czasie   i  poczuć się  pełnowartościowymi myśliwymi utrwalającymi na ścianach muzealnej "jaskini" wizerunki prehistorycznych zwierząt.

Serdecznie zapraszamy  więc wszystkich członków społeczeństwa do uczestnictwa w interesujących je warsztatach lub  do zwiedzenia  Muzeum Regionalnego w Dębicy.