Jesienna współpraca muzeum z najmłodszymi

8 listopada nasze muzeum odwiedziły dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Dębicy. Pod opieką przewodniczek obejrzały ekspozycje, z ciekawością słuchając o historii naszego miasta. Z zachwytem poznawały zgromadzone tu skarby, wymieniając między sobą entuzjastyczne uwagi.

10 listopada w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"  muzeum odwiedziły maluchy z Niepublicznego Przedszkola Weldon KIDS. Tym razem z rzutnika ANIA została wyświetlona i przeczytana bajka "Królewna Śnieżka i krasnoludki". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały również film o starych zabawkach. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy na kolejne bajki.

   

10 listopada w związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości  inna  grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids zwiedziła w muzeum wystawę "Historia Garnizonu Dębickiego". Największą atrakcją był oczywiście ułan, który stał się obiektem wielu pamiątkowych zdjęć. Przedszkolaki pięknie prezentowały się z ręcznie zrobionymi kotylionami. Dziękujemy za odwiedziny.  

W środę 14 grudnia odwiedziły muzeum dwie grupy dzieci z Przedszkola nr 11 w Dębicy. W ramach warsztatów przygotowanych przez Muzeum Regionalne pod nazwą "Bożonarodzeniowe drzewko" uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywały ozdoby świąteczne.

Ze względu na  ograniczoną powierzchnię  do  zajęć edukacyjnych  Muzeum Regionalne w Dębicy  prowadzi  również zajęcia poza murami  swojej instytucji. Takie 4 niezwykłe spotkania  odbyły się w dniach 12-15 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 7 w Dębicy. Na zorganizowane  warsztaty świąteczne do przedszkolaków dołączyli  ich rodzice, by razem z nimi zgłębiać nasze polskie tradycje bożonarodzeniowe oraz, wspólnie ze swoimi dziećmi spędzając czas na tworzeniu świątecznych ozdób, wzmacniać więzi rodzinne, czego symbolem są łańcuchy, wieszane na choinkach. Podczas tych czterech spotkań dzieci wraz z rodzicami wykonały świąteczne pudełeczka św. Mikołaja, stworzyły łańcuchy, aniołki i Mikołaje na choinkę oraz udekorowały kartki z życzeniami, które będą mogły wysłać do bliskich sobie osób.