"W cieniu dębickich legend" - podsumowanie warsztatów

26 sierpnia 2018r. w Muzeum Regionalnym w Dębicy odbyło się podsumowanie wakacyjnych warsztatów muzealnym pt. „ W cieniu dębickich legend”. Przez kilka niedziel mieliśmy okazję gościć grupę dzieci, która z dużym zaangażowaniem wykonywała prace plastyczne, opierając się na dębickich legendach, pochodzących z książki Pana Karola Ozgi „ W cieniu Palany Gery”.

Przez okres trwania warsztatów uczestnicy zapoznali się z takimi opowieściami jak: „Legendy o gryfie”, „Źródełko św. Stanisława”, „Chłop i Czarnoksiężnik”, „ Południk” oraz „Kotły z Głobikowej”. Dzieci miały możliwość wykonywania swoich prac przy pomocy różnych technik np. tacek aluminiowych- tworząc płaskorzeźbę, papieru ściernego, kredek woskowych, pasteli, jak i moczonej bibuły. Wszystkie wykonane prace pomimo młodego wieku uczestników wyglądały bardzo profesjonalnie.

W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki książkowe, w tym również książkę „W cieniu Palany Gery” wraz z dedykacją i autografem Autora, pana Karola Ozgi, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas podsumowania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za obecność.

PS. Dzieci, które uczęszczały na warsztaty, a z niezależnych przyczyn nie mogły być na podsumowaniu - lub ich opiekunów - zapraszamy po odbiór pamiątkowych dyplomów do muzeum. Kontakt: pani Aneta Urbanek, p. nr 5

W cieniu dębickich legend - podsumowanie W cieniu dębickich legend - podsumowanie