Dużym wydarzeniem, od dawna oczekiwanym w Dębicy była prezentacja książki pt.”Dębica- nasze muzyczne stulecie” autorstwa Edwarda Wodzienia, która odbyła się 19 grudnia 2007 roku podczas uroczystego otwarcia wystawy „Świąteczne kolędowanie z dziejami dębickiej muzyki” w Muzeum Regionalnym w Dębicy. Władze miasta uroczyście pożegnały pana Janusza Ożoga, poprzedniego dyrektora Muzeum Regionalnego w Dębicy, który przeszedł na emeryturę.

Na wystawie znalazły się rzeźby autorstwa Albiny Kuraś, Stanisława Koconia, Zygmunta Wielopolskiego, rzeźby autorstwa Sióstr Służebniczek z Dębicy, kilkudziesięcioletnie szopki bożonarodzeniowe ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Tarnowie, szopki wypożyczone  z TOBiK-u z Woli Żyrakowskiej,  haft pani Kazimiery Kieś, Heleny  Watróbskiej, rękodzieło w wykonaniu podopiecznych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”.

Piękną oprawę muzyczną w klasycznym wydaniu zapewnił kwartet smyczkowy ze Szkoły Muzycznej II Stopnia pod kierownictwem pana Ludwika Saramy, a kolędy i przyśpiewki w wydaniu ludowej kapeli rodziny Kurasiów z Lubziny nadały spotkaniu ciepłego świątecznego charakteru . Na koniec wystąpiła grupa kolędników z Brzezin.
Na zakończenie uczestnicy prezentacji mieli okazję nabyć tę pozycję i otrzymać pamiątkową dedykację od Autora tym bardziej że książka jest pierwszą z wielu planowanych pozycji z cyklu Biblioteka Dębickich Gryfów. Po uroczystym otwarciu wystawy wszyscy mogli spróbować licznych świątecznych smakołyków gościnnie zaserwowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Brzezin, Podgrodzia i Żyrakowa oraz Gospodarstwo Agroturystyczne „U Danusi” ze Straszęcina.