Muzeum regionalne w galerii Dębickiej

Teraz można przestroić swoja uwagę na innego rodzaju produkt - refleksję podczas gorączki zakupów. Współpraca Muzeum i handlowej Galerii Dębickiej przy ulicy Nosala 2 w Dębicy zaowocowało ekspozycją przybliżającą obraz Dębicy na starej pocztówce oraz kolekcję przedmiotów towarzyszących różnym dziedzinom naszej wspólnej historii.

galeria

Dziś niezwykle modnym połączeniem stała się współpraca świata kultury i biznesu. W wielkich galeriach handlowych obok dużego wyboru towarów spodziewać się możemy najróżniejszych akcji kulturalnych. Mamy nadzieję, że i w Galerii Dębickiej takie inicjatywy będą coraz częstsze i podejmowane na coraz większą skalę.

Dla osób nie będących dotąd w muzeum to zachęta, pobudzenie ciekowości i utrwalenie faktu działalności Muzeum Regionalnego wśród ofert kulturalnych miasta. Dla znudzonych -to forma relaksu i odpoczynku. Ekspozycja przyciąga dużą uwagę ludzi starszych, którzy nierzadko jeszcze pamiętają dawne miejsca i ze wzruszeniem wracają do tych obrazów oraz dzieci, które z nutą niedowierzania obserwują jak bardzo zmienił się świat, w którym żyją.

Połączenie centrum handlowego, nowej inwestycji w mieście i symbolu jego rozwoju z obrazem ze starych pocztówek i przedmiotami, które odeszły już do lamusa przypomina , że autentyczną przyszłość można budować jedynie na szacunku do swojej przeszłości. Wówczas jest szansa na pozostanie kimś więcej niż tylko konsumentem.