Dawnych Dębiczan portret własny

17.12.2010 - 30.03.2011

Dnia 17 grudnia o godzinie 17.00 w Muzeum Regionalnym została otworzona wystawa czasowa przedstawiająca wizerunki mieszkańców Dębicy z okresu od 1882 do 1942 roku.

1

Na wystawie zostało zaprezentowanych 307 spośród 1338 zebranych w tym celu fotografii. Praktycznie wszystkie one pochodzą ze zbiorów prywatnych i do tej pory nie były publicznie eksponowane. Dotyczą 50 rodzin pochodzących z Dębicy i okolicznych miejscowości. Są to zarówno portrety studyjne, jak i fotografie sytuacyjne autorstwa zarówno zawodowców oraz amatorów.

2

Dodatkową atrakcją wystawy są liczne, pochodzące z epoki artefakty, spośród których możemy zobaczyć także takie, które zostały ujęte na danej fotografii. Wystawa jest ułożona według rodzin, zarówno pod względem pokrewieństwa, jak i powinowactwa, a także według pełnionych godności przez niektóre z osób. Kuratorem wystawy jest Jacek Dymitrowski.

1

Wystawie towarzyszy katalog - album oraz płyta CD z multiprezentacją. Możemy na nich zobaczyć także te zdjęcia, które nie zostały ujęte na wystawie. Prezentacja została wzbogacona muzyką autorstwa p. Piotra Czernego, specjalnie skomponowaną na tę okoliczność.

Komplet w cenie 35 PLN jest do nabycia w Muzeum Regionalnym w Dębicy.