Aktualności

Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie kuratoryjne po wystawie „Radio Nostalgia”

Uprzejmie informujemy, że w dniu jutrzejszym, tj. w sobotę 15 stycznia w Muzeum Regionalnym w Dębicy będzie miało miejsce oprowadzanie kuratoryjne po wystawie „Radio Nostalgia” od godziny 10.00 do 11.00. Oprowadzającym będzie ksiądz Ryszard Piasecki, właściciel kolekcji. Ilość wejściówek ograniczona. Wstęp wolny.
Czytaj całość

Uwaga ważne!

W dniu 31.12 (Sylwester) oraz 01.01 (Nowy Rok) Muzeum Regionalne będzie nieczynne. Zapraszamy zwiedzających już 02.01 (niedziela).
Czytaj całość
Betlejemskie Światło dotarło w Muzeum

Betlejemskie Światło zajaśniało w Muzeum

Harcerze Hufiec ZHP Dębica przynieśli 22 grudnia do Muzeum Regionalnego w Dębicy Betlejemskie Światło Pokoju. 🕯 Płomyk z rąk członków harcerstwa przyjęli: kustosz Tomasz Czapla i adiunkt Artur Getler. 🕯 Uroczyste rozesłanie światła do wszystkich hufców Chorągwi Podkarpackiej ZHP miało miejsce w niedzielę, 12 grudnia 2021 r. podczas mszy świętej z udziałem ks. biskupa Jana Wątroby w kościele pw. św. Sebastiana Pelczara w Rzeszowie.
Czytaj całość

Uwaga ważne!

 
Czytaj całość

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

 
Czytaj całość

Nowa wystawa czasowa "Radio-Nostalgia"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. " Radio-Nostalgia", na której prezentowane będą odbiorniki radiowe z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku z kolekcji Ks. Ryszarda Piaseckiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 w budynku głównym Muzeum Regionalnego przy ul. Ratuszowej 4. Serdecznie zapraszamy. 
Czytaj całość

W dniu 11 listopada -Święto Niepodległości Muzeum będzie nieczynne

W dniu 11 listopada tj. Narodowe Święto Niepodległości Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne. Zapraszamy serdecznie w piątek w godzinach od 7,30 do 15,30. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj całość
Uwaga konkurs „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” !

Uwaga konkurs „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” !

Rozpoczyna się druga edycja konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”. W tym roku prezentujemy sylwetki patronów ulic z miasta Dębicy, Sanoka i Lubaczowa. Będzie mowa o postaciach, które zrobiły wiele dobrego dla narodu i społeczności w której żyli. Osobach, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski. Zatem - kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica? Zapraszamy do udziału młodzież szkolną od 16.
Czytaj całość
nowa wystawa stała

16 września o godz. 16 otwarcie nowej wystawy stałej. Zapraszamy serdecznie !

Zapraszamy na otwarcie stałej wystawy etnograficznej, które będzie miało miejsce w budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 4 w czwartek 16 września br. o godzinie 16.
Czytaj całość

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne. Zapraszamy zwiedzających serdecznie już w piątek w godzinach pracy Muzeum. 
Czytaj całość

NOC MUZEÓW 2021

Noc Muzeum 2021 - Sobota 15 maja
Czytaj całość

Zmarł Janusz Ożóg pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy (*)

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 7 maja zmarł Pan Janusz Ożóg, pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy i nasz długoletni Przyjaciel. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. Szczere kondolencje składamy na ręce Pani Joanny Ożóg, Przewodniczącej Komisji Kultury RM w Dębicy.
Czytaj całość

Muzeum ponownie otwarte od 4 maja!

Z przyjemnością informujemy, że z zachowaniem obostrzeń sanitarnych oraz limitów zwiedzania wynikających z przepisów prawa Muzeum Regionalne w Dębicy będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku 4 maja br.   Udostępnianie ekspozycji  wewnętrznych dla zwiedzających w ograniczonym ilościowo zakresie (1 osoba na 15 m.kw.)  
Czytaj całość
Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Czytaj całość

Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania

UWAGA ! Muzeum nieczynne.
Czytaj całość