Z przyjemnością informujemy, że jest dostępny pierwszy numer     Rocznika Muzeum Regionalnego w Dębicy za rok 2016.
Wydawnictwo to jest przede wszystkim poświęcone historii Kościoła rzymskokatolickiego na terenie Dębicy i okolic.   Nawiązuje bowiem do Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Państwa Polskiego i sesji popularnonaukowej z listopada 2016 i do najbliższej, zaplanowanej na marzec bieżącego  roku.

154 stron zawiera artykuły:
Tomasz SzymaszekDębica z perspektywy 1050-lecia chrztu Polski
Sebastian Musiał „Szkic do historii parafii Straszęcin
Agnieszka SkrzypekDłużej niż „Sto-mil„. Służebniczki Dębickie i ich posługa w Kościele i społeczeństwie ziemi dębickiej – wybrane aspekty działalności Zgromadzenia w początkach jego istnienia
Ryszard Majdosz, Paweł NowakKrucjata Wyzwolenia Człowieka w Dębicy i jej związek z sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej
Grażyna WoźnyParafia w Lubzinie (1277-1918)
Jacek DymitrowskiKsiądz Błażej Kotfis. Wychowawca dębickiej młodzieży
Paweł NowakPropagatorzy kultu Matki Bożej Zawadzkiej 2 poł. XX i pocz, XXI wieku
Tomasz CzaplaRzeczy, które nie odchodzą

Numer ten, tematycznie związany z dziejami Kościoła na naszym terenie zawiera także kalendarium za rok 2016 i ilustracje.  Pozycja w cenie 20 PLN jest do nabycia w Muzeum Regionalnym w Dębicy, przy ulicy Ratuszowej 4. Ilość egzemplarzy – ograniczona.