Nowa wystawa czasowa "Radio-Nostalgia"

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowej wystawy czasowej pt. " Radio-Nostalgia", na której prezentowane będą odbiorniki radiowe z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku z kolekcji Ks. Ryszarda Piaseckiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 listopada 2021 r. o godzinie 17:00 w budynku głównym Muzeum Regionalnego przy ul. Ratuszowej 4. Serdecznie zapraszamy.

W dniu 11 listopada -Święto Niepodległości Muzeum będzie nieczynne

W dniu 11 listopada tj. Narodowe Święto Niepodległości Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne. Zapraszamy serdecznie w piątek w godzinach od 7,30 do 15,30. Za utrudnienia przepraszamy.
Czytaj całość
Uwaga konkurs „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta” !

Rozpoczyna się druga edycja konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”. W tym roku prezentujemy sylwetki patronów ulic z miasta Dębicy, Sanoka i Lubaczowa. Będzie mowa o postaciach, które zrobiły wiele dobrego dla narodu i społeczności w której żyli. Osobach, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski. Zatem - kim jest bohater, którego imię nosi twoja ulica? Zapraszamy do udziału młodzież szkolną od 16.
nowa wystawa stała

16 września o godz. 16 otwarcie nowej wystawy stałej. Zapraszamy serdecznie !

Zapraszamy na otwarcie stałej wystawy etnograficznej, które będzie miało miejsce w budynku Muzeum Regionalnego w Dębicy przy ulicy Ratuszowej 4 w czwartek 16 września br. o godzinie 16.

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne

Muzeum Regionalne w dn. 03.06 (Boże Ciało) Będzie nieczynne. Zapraszamy zwiedzających serdecznie już w piątek w godzinach pracy Muzeum.

NOC MUZEÓW 2021

Noc Muzeum 2021 - Sobota 15 maja
Czytaj całość

Zmarł Janusz Ożóg pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy (*)

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 7 maja zmarł Pan Janusz Ożóg, pierwszy Dyrektor Muzeum Regionalnego w Dębicy i nasz długoletni Przyjaciel. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie. Szczere kondolencje składamy na ręce Pani Joanny Ożóg, Przewodniczącej Komisji Kultury RM w Dębicy.
Czytaj całość

Muzeum ponownie otwarte od 4 maja!

Z przyjemnością informujemy, że z zachowaniem obostrzeń sanitarnych oraz limitów zwiedzania wynikających z przepisów prawa Muzeum Regionalne w Dębicy będzie otwarte dla zwiedzających od wtorku 4 maja br.   Udostępnianie ekspozycji  wewnętrznych dla zwiedzających w ograniczonym ilościowo zakresie (1 osoba na 15 m.kw.)
Czytaj całość
Raport o stanie dostępności podmiotu publicznego

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Czytaj całość

Muzeum nieczynne dla zwiedzających do odwołania

UWAGA ! Muzeum nieczynne.

Nowy Rocznik Muzeum Regionalnego już w sprzedaży

Rok 2020 był rokiem szczególnym dla wielu Polaków. To rok, który jednoznacznie wpisał się w pamięć o tak wielkich wydarzeniach dla naszego Narodu, jak stulecie narodzin Karola Wojtyły, jednego z największych naszych Rodaków w historii, jak również stulecie zwycięstwa odradzającego się państwa polskiego nad bolszewicką Rosją, która płomieniem rewolucji, chciała ogarnąć ówczesną Europę. W obecnym numerze naszego rocznika prezentujemy związki dębiczan w z tymi historycznymi wydarzeniami.
Czytaj całość

Ekspozycja wewnętrzna wkrótce otwarta dla zwiedzających

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia z dnia 28 stycznia br. galerie sztuki i muzea zostaną dopuszczone do otwarcia od 1 lutego z zachowaniem reżimu sanitarnego. Informujemy, iż ekspozycja wewnętrzna zostanie ponownie otwarta dla zwiedzających po wydaniu pozytywnej opinii przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Dębicy. Więcej informacji wkrótce
Czytaj całość

Od 19 stycznia Muzeum wraca do dawnych godzin otwarcia. Zapraszamy :)

Uprzejmie informujemy, że z dniem 19 stycznia [wtorek] br. udostępnianie ekspozycji zewnętrznej Muzeum Regionalnego w Dębicy wraca do dawnych ram czasowych. Tak więc godziny otwarcia to: wtorek – piątek od 8.00 do 15.30, sobota od 9.00 do 12.00, zaś niedziela od 13.00 do 16.00. W poniedziałek - nieczynne. Jednocześnie przypominamy, że ekspozycję zewnętrzną należy zwiedzać przy zachowaniu procedur reżimu sanitarnego: 1.

Muzeum Regionalne nieczynne od 31 grudnia do 3 stycznia

Ekspozycja wewnętrzna Muzeum Regionalnego w Dębicy pozostaje niedostępna dla zwiedzających do odwołania z uwagi na pandemie Covid-19 . Dodatkowo ekspozycja zewnętrzna będzie nieczynna od 31 grudnia 2020 do 3 stycznia 2021. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.
Czytaj całość

Ekspozycja zewnętrzna nieczynna od 24 do 27 grudnia oraz 31 grudnia.