Informacja!

Dnia 31.12 ( tj. wtorek) Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne do  godziny 12:00.  Dnia 01.01 NOWY ROK (tj. środa)  Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne. Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy od 2 stycznia 2020 Roku !

Uwaga!

W związku ze Świętami Bożego Narodzenia w dniach od 24 (wtorek) do 26 grudnia (czwartek) Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne.

Wesołych Świąt!

Święty Mikołaj w Muzeum Regionalnym !!

Hou Hou Hou !! Święty Mikołaj w Muzeum Regionalnym !!

Z okazji mikołajek w dniu 6 grudnia dzieci,młodzież oraz opiekunowie mogą bezpłatnie zwiedzić wystawy Muzeum Regionalnego w Dębicy. Zapraszamy serdecznie !

Uwaga!

W związku z pracami budowlanymi mając na uwadze bezpieczeństwo zwiedzających Muzeum Regionalne w dniach od 9.11 do 11.11 będzie nieczynne.
 "DZIEŃ W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO...DĘBICKI WRZESIEŃ 1939 ROKU"

WERNISAŻ WYSTAWY "DZIEŃ W KTÓRYM PĘKŁO NIEBO...DĘBICKI WRZESIEŃ 1939 ROKU"

19 września o godzinie 14.00 wyjątkowo w Sali Sesyjnej dębickiego Ratusza przy ul. Ratuszowej 2 będzie miało miejsce otwarcie wystawy "Dzień w którym pękło niebo... dębicki wrzesień 1939 roku". Po otwarciu zebrani przejdą do budynku głównego Muzeum Regionalnego przy ul. Ratuszowej 4 w celu obejrzenia wystawy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!
Rocznik Muzeum Regionalnego t.lll

Nowy Rocznik Muzeum

Uprzejmie informujemy, że ukazał się trzeci tom Rocznika Muzeum Regionalnego w Dębicy za rok 2018. Bogato ilustrowany rocznik zawiera następujące artykuły: „Dębiczanie i Ropczycanie w drodze do niepodległości” (dr G. Woźny), „Jawą się stało co pradziad śnił... o dębiczan wędrówce ku Niepodległej” (T. Czapla), „Rozwój przedsiębiorczości na ziemi dębickiej od zarania dziejów do roku 1950” (J. Dymitrowski), „Obraz wsi w rejonie dębickim 2 połowy XVIII wieku” (A.

Xll Noc Muzeów

18 maja po raz dwunasty w Muzeum Regionalnym w Dębicy miała miejsce Noc Muzeów. W tym roku jej głównym bohaterem był znakomity artysta - rzeźbiarz, pan Sławomir Micek. Wernisaż wystawy "Sławomir Micek w plenerze" nie mógł się odbyć bez udziału samego Artysty, który swoją osobą uświetnił to wydarzenie. Zebranych powitał Jacek Dymitrowski, dyrektor muzeum, który następnie przedstawił pana Sławomira Micka, dębiczanina z urodzenia, mieszkającego i tworzącego w Kielcach.

WERNISAŻ WYSTAWY SŁAWOMIR MICEK W PLENERZE

W sobotę 18 maja podczas XII Nocy Muzeów o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym w Dębicy będzie miał miejsce wernisaż wystawy "Sławomir Micek w plenerze" na którą bardzo serdecznie zapraszamy. Autor to znakomity rzeźbiarz mający swoją pracownię w Kielcach, a wywodzący się z dębickiej ziemi. Podczas wystawy będą prezentowane przede wszystkim prace stworzone w minionym dziesięcioleciu.

18 MAJA (SOBOTA) GODZ. 18:00 XII NOC MUZEÓW W DĘBICY

Ważne

Uwaga ! Zmiana godzin otwarcia. W dniu 18 maja tj. SOBOTA Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne w godzinach od 18.00 do 24.00. Dnia 19 maja tj. NIEDZIELA Muzeum Regionalne będzie nieczynne.
Wesołego Alleluja !

Uwaga.

Informujemy, że w dniach 20.04-22.04 Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne.
Wernisaż wystawy  "COP - narodziny przemysłu gumowego w Dębicy"

Wernisaż wystawy "COP - narodziny przemysłu gumowego w Dębicy"

9 kwietnia 2019 w zapełnionej sali Starego Kina w Muzeum Regionalnym  miał miejsce wernisaż wystawy "COP - narodziny przemysłu gumowego w Dębicy". Otwarcia wystawy będącej owocem współpracy muzeum i Firmy Oponiarskiej Dębica SA dokonali dyrektor Jacek Dymitrowski z ramienia Muzeum Regionalnego i pan Mirosław Maziarka - dyrektor ds. produkcji TC Dębica SA. Za pomocą środków audio-wideo do zebranych zwrócił się nieobecny pan Leszek Szafran - prezes TC Dębica SA.
DĘBICA POD ZNAKIEM CZERWONEGO KRZYŻA

Wernisaż wystawy pt. "Dębica pod znakiem czerwonego krzyża"

W piątek 18 stycznia w naszym Muzeum miał miejsce wernisaż wystawy "Dębica pod znakiem Czerwonego Krzyża". Zebranych powitał dyrektor Jacek Dymitrowski. Wystawa poświęcona jest historii Polskiego Czerwonego Krzyża ze szczególnym odniesieniem do związków tej organizacji z naszym miastem i okolicami. Możemy zobaczyć zdjęcia i artefakty od lat 20-tych XX wieku do obecnych czasów.