Aktualności

WAŻNE

1 GRUDNIA W ZWIĄZKU Z OTWARCIEM NOWEJ WYSTAWY PT. „RADIO NOSTALGIA” MUZEUM REGIONALNE W DĘBICY BĘDZIE CZYNNE     W GODZINACH OD 9:00 – 18:00.
Czytaj całość

"Radio Nostalgia. Czar PRL-u"

Muzeum Regionalne w Dębicy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy "Radio Nostalgia. Czar PRL-u", który będzie miał miejsce w budynku Muzeum w dniu 1 grudnia 2022 r. o godzinie 16. Eksponaty, którymi są radioodbiorniki lampowe polskiej produkcji z lat 1946-1966, pochodzą z kolekcji ks. Ryszarda Piaseckiego, proboszcza parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Dębicy. Wystawę będzie można oglądać do 16 kwietnia 2023 roku.    
Czytaj całość

16.11.2022 r. Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej . Blaski i cienie

Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej . Blaski i cienie Wspominając 140 rocznicę przybycia Sióstr Służebniczek do Dębicy Zgromadzenie Służebniczek we współpracy z Urzędem Miasta zapraszają na sesję popularno – naukową pt. „Służebniczki Dębickie w przestrzeni społeczno – eklezjalnej. Blaski i Cienie”, którą poprzedzi Msza św. o godz. 8.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Następnie w Domu Kultury Śnieżka od godz. 9.00 odbędzie się cykl wykładów poświęconych temu zagadnieniu.
Czytaj całość

Ważne

W dniu 29 września br. (tj. czwartek) Muzeum Regionalne będzie czynne w godzinach od 9:00 do 18:00
Czytaj całość

Spotkanie autorskie z Maciejem Łubieńskim

Muzeum Regionalne w Dębicy zaprasza na spotkanie z panem Maciejem Łubieńskim, autorem książki "Portret rodziny z czasów wielkości. O prymasach, milionerach, zakonnicach, pisarkach i innych przodkach". Niezwykła historia rodziny, która przez wiek odcisnęła również swoje piętno na naszych okolicach. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań dotyczących historii rodu Łubieńskich. Spotkanie będzie miało miejsce w budynku głównym muzeum przy ulicy Ratuszowej 4 w czwartek 29 września br.
Czytaj całość

SPOTKANIA Z HISTORIĄ SŁUŻEBNICZEK DĘBICKICH

Spotkania z historią – Pamięć która wzmacnia korzenie W roku 140 rocznicy przybycia do Dębicy trzech pierwszych Sióstr Służebniczek z Wielkopolski poznając karty historii, która jest najlepszą nauczycielką życia pragniemy zaprosić na „Lekcje historii”. Spotkania z historią odbywać się będą od września w poniedziałki w Domu Generalnym w Dębicy. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich w zorganizowanych grup z dziećmi, młodzieżą czy dorosłymi.
Czytaj całość

Rocznik Muzeum Regionalnego w Dębicy 2021 TOM VI już dostępny

Uprzejmie informujemy, że od dzisiaj w sekretariacie Muzeum Regionalnego w Dębicy jest do nabycia szósty tom Roczników Muzealnych. Tom ten zawiera następujące artykuły: A. Getler "KER - polska supertechnologia w Dębicy" A. Hosaja "Kauczuk KER z Dębicy w 1938 roku" s. A. Skrzypek SBDNP "Pierwsza kaplica służebniczek w Dębicy fundacji Raczyńskich..." J. Swół, K. Zalewska "Powrót do zbrodni" J. Dymitrowski "Zapomniana tragedia" A. Weryńska-Przybyś "Wnętrze chałupy przełomu XIX/XX w.
Czytaj całość

W związku z wernisażem 15 lipca 2022 r. tj. piątek Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne dla zwiedzających od 9:00- 17:30

Czytaj całość

Zapraszamy do Modelarni w Muzeum!

Zapraszamy na warsztaty modelarskie do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Modelarnia będzie czynna w każdą środę i czwartek w godzinach od 10:00 do 14:00. Będzie można skorzystać z narzędzi i farb modelarskich oraz uzyskać pomoc instruktorów. Do korzystania z modelarnia zapraszamy dzieci i młodzież ucząca się. Korzystanie z zajęć jest bezpłatne.
Czytaj całość

W dniu 16 czerwca tj. BOZE CIAŁO Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne dla zwiedzających

W dniu 16 czerwca tj. BOŻE CIAŁO Muzeum Regionalne w Dębicy będzie nieczynne dla zwiedzających.
Czytaj całość

NOC MUZEÓW 2022

W związku z Europejską Nocą Muzeów, Muzeum Regionalne w Dębicy będzie czynne dla zwiedzających w piątek 13.05.2022r.w godz. 16:30-24:00WSTĘP WOLNY     sobota 14.05.2022 NIECZYNNE
Czytaj całość

1 MAJA ŚWIĘTO PRACY ORAZ 3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI MUZEUM REGIONALNE BĘDZIE NIECZYNNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH

1 MAJA ŚWIĘTO PRACY ORAZ 3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI MUZEUM REGIONALNE BĘDZIE NIECZYNNE DLA ZWIEDZAJĄCYCH. 
Czytaj całość

Ważne

Uprzejmie informujemy, że ze względu na finisaż wystawy „Radio Nostalgia” w dniu 22 kwietnia (piątek) Muzeum Regionalne w Dębicy wyjątkowo będzie czynne dla zwiedzających w godzinach 9.00-18.00. Za zmianę godzin - przepraszamy, zapraszając jednocześnie na finisaż. Warto będzie być!
Czytaj całość

Finisaż wystawy "Radio Nostalgia"

Zapraszamy  wszystkich chętnych na ostatnie spotkanie z unikatową kolekcją radioodbiorników z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia pochodzących ze zbiorów księdza Ryszarda Piaseckiego. Finisaż będzie miał miejsce w piątek 22 kwietnia br. o godzinie 17-tej w budynku głównym Muzeum Regionalnego w Dębicy. Warto  przyjść i po raz ostatni rzucić okiem na te perełki dawnej techniki. Po wystawie oprowadzi właściciel kolekcji, ksiądz Ryszard Piasecki.
Czytaj całość

Muzeum nieczynne dla zwiedzających od 16 do 18 kwietnia br.

 
Czytaj całość